SEO Uyumlu İçerik Nasıl Üretilir

Merhabalar, bu yazımızda sizler için "SEO Uyumlu İçerik Nasıl Üretilir" ondan bahsedeceğim. Öncelikle günümüz arama motoru algoritma sistemleri çok gelişmiş bir yapıya sahiptir. En basitinden 3-5 sene öncesinde bir paragraf yazar içine 3-5 tane anahtar kelime yerleştirir içeriğimizin ön sayfalarda çıkmasını sağlardık. Fakat şuan ki arama motorları bunu artık yememekte. Yani önceki yıllarda yaptığımız çalışmalar bu yıl hiçbir işe yaramamaktadır. Bu yüzden daha güncel ve sağlıklı çalışmalar yaparak girdiğimiz içeriği ön sayfalara taşıyabiliriz.

Doğru Anahtar Kelimeyi Bulun

Doğru anahtar kelime seçimi içeriğimizin daha ön sıralarda yer almasını sağlayacaktır. Bu da demek oluyor ki daha fazla kişi içeriğinizi görebilecek. Bu yüzden içeriğinizi en doğru şekilde anlatan kelimeyi bulmaya ve içerikte yer vermeye çalışmanızı öneririz.

Tekrarlamalardan Kaçının

Bunu tamamen kendimizden örnek vererek daha iyi anlatabiliriz. Haber sitelerini düşünün, bir haber okuyacaksınız konunun aslına gelene kadar başlığı en az  5 kez tekrarlıyorlar. Bu da o haberden çıkmamıza sebep oluyor. Kendimizden yolara çıkarak bunun için doğru sonucu bulabiliriz.

Daha Güçlü Yazın

Daha güçlü yazın derken demek istediğim anlam bütünlüğü. Konudan konuya sıçramak yerine anlam bütünlüğünü koruyarak okuyucuyu doğrudan bilgilendirin. Google en çok böyle sevmekte.