İçeriklerinizin Daha Fazla Okunmasını Sağlayacak 5 Yöntem

İnternette çok fazla içerik, çok fazla web sitesi var. Rakiplerinizden kendinizi ayırmanızı sağlayacak ve onlardan daha kaliteli içerikler üretmeniz konusunda bu yazı tam size göre. Bu yazıyı okuyarak içeriklerinizin kalitesini bir adım daha yukarıya çekeceksiniz.

1) İçeriği Görsellerle Süsleyin

Hedef kitleniz için içerik üretiyorsunuz fakat bu sadece yazılardan mı oluşuyor? Tehlikeli bir durumla karşı karşıyasınız çünkü yazının uzunluğuna bağlı olarak insanlar bu durumdan sıkılabilir. Yapmanız gereken içerikle ilgili görseller hazırlayarak ziyaretçilerinizin ufak bir nefes almasını sağlamanız. Onlar görselli incelerken, tekrardan yazıya odaklanacak ve bu sayede yazının okunurluğu artarken ziyaretçilerinizin içerikten aldığı verimi de artırmış olacaksınız.

2) Etkileşim Sağlayacak İçerikler Üretin

Kullanıcılarız hazırladığınız içerikleri okuyup geçmesin diye. Hazırladığınız konular hakkında onlarında fikirlerini alabilirsiniz. Katkı yapmalarını sağlayabilirsiniz. Bunun için yazının belirli bölümlerine onları harekete geçmesini sağlayacak sorular sorun? Örneğin: Ekonomi hakkında bir içerik hazırladınız bu içerik son alınan kararların ülkeyi nasıl etkileyeceği ile ilgili olsun. Ziyaretçiler içeriği okurken yazının ortasında ya da sonunda siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz, alınan kararlar sizce ne kadar doğru? Gibi sorular ekleyerek onların fikirlerini alın. Bu sayede ziyaretçilerinizle olan etkileşimiz artacak ve onların tekrardan ziyaret etmesini sağlayacaksınız.

3) İçeriklerinizin Paylaşılmasını Sağlayın

İçeriklerinizin alt kısmına sosyal medya paylaşım butonları eklemeniz büyük bir önem taşıyor. Bunun yanı sıra hazırladığınız konunun doyurucu, ilgi çekici ve birazda viral bir konu olması ziyaretçilerinizin içeriği arkadaşlarıyla paylaşmasını sağlayacaktır. Bu sayede daha fazla kişiye ulaşmış ve bir kitle yaratmanın ilk adımını atmış olacaksınız.

4) Güncel Konuları Takip Edin

Sektörünüzle ilgili en son haberleri takip edin. Bunun için yerli, yabancı birçok kanalı kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken daha ayrıntılı, daha faydalı içerikler sunmak olacaktır. Bu sayede rakiplerini geride bırakarak yükselmeye başlayabilirsiniz. Sunduğunuz içeriğin kalitesini okunma sayısı, paylaşım sayısı, beğenilme sayısı gibi istatistikler yardımıyla takip edebilirsiniz.

5) Bir ilki Gerçekleştirin

Sektörünüzde birçok rakibiniz var. Onlarla aynı paylaşımları, aynı içerikleri hazırlayarak yükselmeyi beklemeniz oldukça mantıksız bir hareket olacaktır. Ziyaretçilerinize sunduğunuz her şey onlardan daha kaliteli ve daha faydalı olmak zorunda. Gerekirse sektörün önce sitesi haline gelmelisiniz.